INTERPRETACJA WYNIKÓW TESTU​

MOTIVE 8

Studio201.
Kandydat
Studio201.
Kandydat
2024-07-18

Test oparliśmy na różnorodnych i wieloletnich badaniach psychologów w obszarze motywacji. Mierzymy w nim motywację do osiągania sukcesów jako samodzielną potrzebę zwiększania kompetencji oraz motywację jak wypadamy na tle innych. Kolejnym aspektem jest sposób w jaki dana osoba osiąga cel, czy poprzez wysokie zainteresowanie zadaniem i jego realizacją, czy przez unikanie niepowodzeń i ukrywanie błędów oraz trudności.

W badaniu uwzględniliśmy również przyczynę zachowań, związaną z wewnętrznym aparatem decyzyjnym, świadomością oraz wartościami jednostki. Badamy także nastawienie osoby, czy poświecą się, żeby osiągnąć wynik czy czerpie przyjemność z samego procesu.

Nasz test mierzy osiem wymiarów motywacji:

  1. motywacja mistrzostwa
  2. motywacja wykazania się
  3. motywacja dążenia
  4. motywacja unikania porażek
  5. motywacja wewnętrzna
  6. motywacja zewnętrzna
  7. nastawienie na proces
  8. nastawienie na wynik

Dzięki naszemu narzędziu dowiesz się jak bardzo potrzebujesz zewnętrznych, materialnych motywatorów oraz czy zagraża Ci szybkie wypalenie zawodowe. Przekonasz się jaki styl zarządzania w firmie jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Czy jako pracownik wolisz mieć wolną rękę i pomimo braku kontroli oraz rywalizacji będziesz starał się osiągać jak najwyższe wyniki, czy może Twoja efektywność będzie zwiększała rywalizacja ze współpracownikami.

Studio201.
Kandydat
Studio201.
Kandydat
wiek:
płeć:
wykształcenie:
43
mężczyzna
wyższe
adres e-mail:
kandydat@studio201.skutecznarekrutacja.pl
zawód:
status na rynku pracy:
miejsce zamieszkania:
marketer
pracujacy
miasto od 100 000 do 500 000 mieszkańców
Motywacja mistrzostwa
Uwielbiasz się uczyć, a zdobywanie nowych informacji sprawia Ci dużą przyjemność. Ciągle odkrywasz coś nowego, nie tylko w swojej dziedzinie zawodowej, ale także w związku ze swoimi zainteresowaniami. Jesteś żądny wiedzy. Dzięki temu jesteś w stanie podtrzymywać stan ciągłego i harmonijnego rozwoju. Jeżeli chcesz być najlepszy, powinieneś znaleźć pracę, która będzie związana z Twoją pasją. Na pewno odwdzięczysz się doskonałymi wynikami pracodawcy, który zapewni Ci możliwość rozwoju.
Motywacja współzawodnictwa
Bardzo ważne jest dla Ciebie, aby Twoi współpracownicy i klienci postrzegali Cię pozytywnie. Dobrze motywuje Cię do pracy świadomość, że wiąże się ona z szacunkiem i podziwem. Zwracasz dużą uwagę na to, by Twoje stanowisko wiązało się z wysokim prestiżem. Bardzo dobrze będziesz sprawdzał się w miejscu, które zapewni Ci możliwość konkurowania z innymi. Pamiętaj jednak, że to wszystko musi opierać się na kompetencji, a nie tylko jej pozorach. Ostatecznie każda opinia będzie zweryfikowana.
Motywacja dążenia
Jesteś człowiekiem aktywnym. Chętnie wykonujesz swoje zadania i w pełni poświęcasz im swoją energię. Regularnie wykazujesz się własną inicjatywą znajdując sobie dodatkowe zadania i proponując nowe rozwiązania problemów. Nie trzeba przypominać Ci o powierzonych zadaniach. Musisz jednak pamiętać, że istnieje życie poza pracą. Trzeba uważać, aby nie brać na siebie zbyt wielu zadań, bo przepracowanie jest prostą drogą do wypalenia zawodowego. Staraj się też raportować wyniki swojej pracy. Przecież masz się czym pochwalić.
Motywacja unikania porażki
Jest dla Ciebie bardzo istotne, aby ludzie uznawali Cię za osobę kompetentną. Lęk przed niepowodzeniem mocno motywuje Cię do wykonywania zadań na najwyższym poziomie. Towarzyszy Ci jednak ciągły lęk przed porażką. Może się zdarzać, że unikasz rozmów z przełożonymi i współpracownikami, kiedy popełnisz błąd lub wiesz, że nie sprostasz jakiemuś wyzwaniu. Musisz pamiętać, że unikanie konfrontacji nie sprawi, że do niej nie dojdzie, a na pewno wydłuży to okres odczuwanego lęku.
Motywacja wewnętrzna
Odczuwasz potrzebę rozwijania się i podejmowania pracy zawodowej, czasem jednak myślisz, że brak Ci na to sił. Gdybyś nie był zmuszony do pracy, prawdopodobnie nie podejmowałbyś jej przez jakiś czas, ale ostatecznie ten stan dosyć szybko by Ci się znudził. Potrafisz odczuwać przyjemność z wykonywanych działań, jednak czasem czujesz, że jest ciężko. Ta ambiwalencja jest jednak naturalna i nie powinna Cię zniechęcać.
Motywacja zewnętrzna
Przykładasz dużą uwagę do tego, by efekty Twojej pracy były sowicie wynagradzane. Ekspozycja społeczna, pochwały i powszechny szacunek silnie wpływają na wykonywane przez Ciebie zadania. Czujesz się jak ryba w wodzie kiedy możesz brylować przed innymi i pokazywać efekty swojej pracy. Poszukując pracy na pewno musisz zwracać uwagę na system premiowy, bo będzie Cię silnie motywował do jeszcze większej skuteczności.
Nastawienie na proces
W swojej pracy wykonujesz zadania, które zwykle sprawiają Ci przyjemność, ale jest też część czynności, za którymi nie przepadasz. Czasem zdarza Ci się tracić koncentrację i pozostawiać niektóre sprawy niedokończone. Warto skupić się na tym, aby nie rozpoczynać nowych rzeczy, póki poprzednie nie zostały jeszcze ukończone. Zawsze można rozważyć, czy w miejscu pracy coś nie rozprasza Twojej uwagi.
Nastawienie na wynik
Nie skupiasz się na tym, aby wyniki Twoich działań był dostrzegane przez innych. W dużej mierze koncentrujesz się na tym, aby poszczególne etapy były wykonywane poprawnie według Twoich standardów.
This page as PDF