INTERPRETACJA WYNIKÓW TESTU​

MOTIVE 8

Test
Test K
Test
Test K
2023-01-17

Test oparliśmy na różnorodnych i wieloletnich badaniach psychologów w obszarze motywacji. Mierzymy w nim motywację do osiągania sukcesów jako samodzielną potrzebę zwiększania kompetencji oraz motywację jak wypadamy na tle innych. Kolejnym aspektem jest sposób w jaki dana osoba osiąga cel, czy poprzez wysokie zainteresowanie zadaniem i jego realizacją, czy przez unikanie niepowodzeń i ukrywanie błędów oraz trudności.

W badaniu uwzględniliśmy również przyczynę zachowań, związaną z wewnętrznym aparatem decyzyjnym, świadomością oraz wartościami jednostki. Badamy także nastawienie osoby, czy poświecą się, żeby osiągnąć wynik czy czerpie przyjemność z samego procesu.

Nasz test mierzy osiem wymiarów motywacji:

  1. motywacja mistrzostwa
  2. motywacja wykazania się
  3. motywacja dążenia
  4. motywacja unikania porażek
  5. motywacja wewnętrzna
  6. motywacja zewnętrzna
  7. nastawienie na proces
  8. nastawienie na wynik

Dzięki naszemu narzędziu dowiesz się jak bardzo potrzebujesz zewnętrznych, materialnych motywatorów oraz czy zagraża Ci szybkie wypalenie zawodowe. Przekonasz się jaki styl zarządzania w firmie jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Czy jako pracownik wolisz mieć wolną rękę i pomimo braku kontroli oraz rywalizacji będziesz starał się osiągać jak najwyższe wyniki, czy może Twoja efektywność będzie zwiększała rywalizacja ze współpracownikami.

Test
Test K
Test
Test K
wiek:
płeć:
wykształcenie:
adres e-mail:
0
kobieta
średnie
zawód:
status na rynku pracy:
miejsce zamieszkania:
uczeń/student
miasto do 50 000 mieszkańców
Motywacja mistrzostwa
Uwielbiasz się uczyć, a zdobywanie nowych informacji sprawia Ci dużą przyjemność. Ciągle odkrywasz coś nowego, nie tylko w swojej dziedzinie zawodowej, ale także w związku ze swoimi zainteresowaniami. Jesteś żądny wiedzy. Dzięki temu jesteś w stanie podtrzymywać stan ciągłego i harmonijnego rozwoju. Jeżeli chcesz być najlepszy, powinieneś znaleźć pracę, która będzie związana z Twoją pasją. Na pewno odwdzięczysz się doskonałymi wynikami pracodawcy, który zapewni Ci możliwość rozwoju.
Motywacja współzawodnictwa
Wydaje Ci się naturalne, że wizerunek wśród klientów i współpracowników jest ważny. Sprawia Ci radość kiedy inni okazują Ci szacunek wynikający z Twoich dokonań zawodowych. Jest dla Ciebie istotne, aby Twoje stanowisko wiązało się z prestiżem, ale zdajesz sobie sprawę z tego, że nie jest to najważniejsze.
Motywacja dążenia
Starasz się wykonywać swoje zadania rzetelnie, ale nie przesadzasz z poświęcaniem im czasu. Próbujesz znaleźć takie rozwiązania, które są skuteczne, ale nie wymagają dużego nakładu pracy. Potrafisz jednak skupić się na dłużej, jeżeli problem tego wymaga. Dosyć często zgłaszasz swoje sugestie dotyczące możliwych rozwiązań. Warto zastanowić się, czy wystarczająco często komunikujesz gotowość do podejmowania działań. To ważne aby przełożeni dostrzegali Twoje zaangażowanie.
Motywacja unikania porażki
Lubisz kiedy ktoś dostrzega Twoje kompetencje. Odczuwasz lęk, kiedy podejmujesz się zadań, którym możesz nie sprostać. Boisz się, że porażka będzie świadczyła o Twojej niekompetencji. Unikasz przyjmowania nowych poleceń w momencie, w którym czujesz, że mogłoby zabraknąć Ci na nie czasu. Potrafisz jednak przekuć lęk w motywację do ukończenia trudnej pracy.
Motywacja wewnętrzna
Odczuwasz potrzebę rozwijania się i podejmowania pracy zawodowej, czasem jednak myślisz, że brak Ci na to sił. Gdybyś nie był zmuszony do pracy, prawdopodobnie nie podejmowałbyś jej przez jakiś czas, ale ostatecznie ten stan dosyć szybko by Ci się znudził. Potrafisz odczuwać przyjemność z wykonywanych działań, jednak czasem czujesz, że jest ciężko. Ta ambiwalencja jest jednak naturalna i nie powinna Cię zniechęcać.
Motywacja zewnętrzna
Fajnie kiedy efekty Twojej pracy są doceniane w postaci pieniędzy, ale nie jest do dla Ciebie najważniejsze. Równie ważna jest satysfakcja płynąca z wykonywanych czynności. Nie szukasz poklasku, nie interesuje Cię zainteresowanie ze strony innych ludzi, ale kiedy zostaniesz doceniony potrafisz sobie radzić z popularnością. Chociaż nie jest to konieczny wymóg, to system premiowy może pozytywnie wpływać na Twoją skuteczność.
Nastawienie na proces
W swojej pracy wykonujesz zadania, które zwykle sprawiają Ci przyjemność, ale jest też część czynności, za którymi nie przepadasz. Czasem zdarza Ci się tracić koncentrację i pozostawiać niektóre sprawy niedokończone. Warto skupić się na tym, aby nie rozpoczynać nowych rzeczy, póki poprzednie nie zostały jeszcze ukończone. Zawsze można rozważyć, czy w miejscu pracy coś nie rozprasza Twojej uwagi.
Nastawienie na wynik
Nie skupiasz się na tym, aby wyniki Twoich działań był dostrzegane przez innych. W dużej mierze koncentrujesz się na tym, aby poszczególne etapy były wykonywane poprawnie według Twoich standardów.
This page as PDF